Марокаш миллий жамоаси бош мураббийи Муҳаммад Уаби ЖЧ-2026 1/8 финалида Канадага қарши бўлиб ўтадиган учрашув олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Биз рақибимизни ҳурмат қиламиз. Бу жуда сифатли жамоа. Аввалги ўйинларда кўрсатган савиямиз бу сафар етарли бўлмайди. Ғалаба қозониш учун майдонда бор кучимизни беришимиз керак.
Бу биз учун энг қийин ўйин, чунки навбатдаги баҳс доим энг мураккаби бўлади. Нидерландияга қарши ўйин ортда қолди, энди бутун эътиборимиз Канадага қаратилган.
Менга Канада миллий жамоасининг энергияси, мақсад сари интилиши ва тартибли ўйини ёқади. Уларнинг ўзига хос услуби бор. Ҳатто аут ташлашларда ҳам вазиятни назорат қилишга ҳаракат қилишади ва кучли томонларидан жуда яхши фойдаланишади», — деди Уаби.
Эслатиб ўтамиз, Канада ва Марокаш миллий жамоалари ЖЧ-2026 1/8 финалида ўзаро баҳс олиб боради.
Маълумот учун, ушбу учрашув 4 июл куни АҚШнинг Хюстон шаҳридаги «NRG Stadium»да бўлиб ўтади. Ғолиб жамоа мундиал чоракфиналига йўл олади.

Уаби: «Мне нравится характер сборной Канады»
Главный тренер сборной Марокко Мухаммед Уаби поделился своими мыслями перед матчем 1/8 финала ЧМ-2026 против Канады.
«Мы уважаем нашего соперника. Это очень качественная команда. Уровень, который мы показывали в предыдущих играх, на этот раз может быть недостаточен. Чтобы победить, нам нужно выложиться на полную на поле.
Это будет наша самая сложная игра, потому что следующий матч всегда самый трудный. Игра против Нидерландов позади, теперь все наше внимание сосредоточено на Канаде.
Мне нравится энергия сборной Канады, их стремление к цели и организованная игра. У них есть свой собственный стиль. Даже при вбрасывании аута они стараются контролировать ситуацию и очень хорошо используют свои сильные стороны», — сказал Уаби.
Напомним, что сборные Канады и Марокко встретятся в 1/8 финала ЧМ-2026.
Для информации, матч состоится 4 июля на стадионе NRG Stadium в Хьюстоне, США. Победитель выйдет в четвертьфинал чемпионата мира.