Рюдигер жамоадоши билан можарога киришгани айтилмоқда
«Реал» ҳимоячиси Антонио Рюдигер жамоадоши Алваро Каррерас билан яна можаро қилгани ҳақида хабарлар пайдо бўлди. Бу ҳақда El Chiringuito журналисти Маркос Бенито маълум қилди.
Унга кўра, икки ҳафта аввал машғулот вақтида футболчилар ўртасида яна зиддият юзага келган ва жамоадошлар вазиятга аралашиб, Рюдигерни узр сўрашга мажбур қилган.
Аввалроқ Онда Серо журналисти Мигел Серрано ҳам германиялик ҳимоячи Каррерасни урганини иддао қилганди. СОPE нашри вакили Мигел Анхел Диас эса бу воқеа феврал ойида содир бўлганини айтган.
Тhe Athletic ҳам апрел ойида Рюдигер жамоадошларидан бири билан можаро қилгани ҳақида ёзган ва футболчи кейинчалик узр сўраб, жамоани оилалари билан бирга тушликка таклиф қилгани қайд этилган.
Каррераснинг ўзи эса вазиятга изоҳ бериб, буни катта муаммо сифатида баҳоламаган.
«Бу бир марталик ва жиддий бўлмаган ҳолат эди, ҳаммаси аллақачон ҳал қилинган», — деган футболчи.
Маълумот учун, «Реал» ички муҳитидаги вазият сўнгги пайтларда оммавий ахборот воситаларида фаол муҳокама қилинмоқда. Аввалроқ Валверде ва Чуамени машғулот пайтида жанжаллашиб кетгани хабар қилинганди.

Сообщается, что Рюдигер вступил в конфликт с одноклубником
Появились сообщения о том, что защитник «Реала» Антонио Рюдигер снова вступил в конфликт с одноклубником Альваро Каррерасом. Об этом сообщил журналист El Chiringuito Маркос Бенито.
По его словам, две недели назад во время тренировки снова возникло напряжение между футболистами, и одноклубники вмешались, заставив Рюдигера извиниться.
Ранее журналист Onda Cero Мигель Серрано также утверждал, что немецкий защитник ударил Каррераса. Представитель издания COPE Мигель Анхель Диас заявил, что это произошло в феврале.
The Athletic также писал в апреле о том, что Рюдигер вступил в конфликт с одним из одноклубников, и позже футболист извинился, пригласив команду на обед с семьями.
Сам Каррерас прокомментировал ситуацию, не считая это серьёзной проблемой.
«Это был единичный и незначительный случай, всё уже улажено», — сказал футболист.
Для справки, внутренняя обстановка в «Реале» в последнее время активно обсуждается в средствах массовой информации. Ранее сообщалось, что Вальверде и Чуамени поссорились во время тренировки.