Роберто Карлос Исломни қабул қилгани ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди
«Реал», «Интер» клублари ва Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳимоячиси Роберто Карлос Ислом динини қабул қилгани ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди.
Аввалроқ Туркия Буюк Миллат Мажлиси аъзоси Али Шаҳин собиқ футболчининг мусулмон бўлганини айтганди. Унинг сўзларига кўра, бу ҳақда унга Бразилиядаги мусулмонлар жамоаси вакили Жиҳод Ҳасан Ҳаммаде маълум қилган.
«Мен Ислом динига жуда катта ҳурмат билан қарайман. Турмуш ўртоғимнинг намоз ўқиётганини кўриш менга ёқади. Аммо Исломни қабул қилганим ҳақида тарқалаётган хабарлар ҳақиқатга тўғри келмайди», — дея Роберто Карлоснинг сўзларини келтиради Okaz.

Бывший защитник клубов «Реал», «Интер» и национальной сборной Бразилии Роберто Карлос прокомментировал слухи о том, что он принял ислам.
Ранее член Великого национального собрания Турции Али Шахин заявил, что бывший футболист стал мусульманином. По его словам, об этом ему сообщил представитель мусульманской общины в Бразилии Джихад Хасан Хаммаде.
«Я с большим уважением отношусь к исламу. Мне нравится видеть, как моя жена молится. Однако распространяемые слухи о том, что я принял ислам, не соответствуют действительности», — цитирует слова Роберто Карлоса Okaz.
Роберто Карлос прокомментировал слухи о принятии ислама
20 августа, 13:43
Ранее член Великого национального собрания Турции Али Шахин заявил, что бывший защитник стал мусульманином.