Самарқанднинг «Динамо» клуби франциялик футболчи Маҳамаду Дембелени ўз сафига қўшиб олди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«Маҳамаду Дембеле — «Динамо» футболчиси. 2026 йилги янги футбол мавсуми олдидан «Динамо» жамоаси сафига навбатдаги янги ўйинчи келиб қўшилди.
«Динамо» ПФК франциялик 26 ёшли марказий ҳимоячи Маҳамаду Дембеле билан расмий келишувга эришилганини маълум қилади. Дембеле ва Самарқанд клуби ўртасида бир йиллик шартнома имзоланди.
Маҳамаду Дембеле «ПСЖ» футбол академияси тарбияланувчиси бўлиб, Париж клуби ҳамда Франция U-16, U-18, U-20, U-21 ёшлар жамоалари шарафини ҳимоя қилган. Шунингдек, ўтган йиллар давомида Франциянинг «Труа», Белгиянинг «Серен Юнайтед», Албаниянинг «Тирана» клублари шарафини ҳимоя қилган.
Дембеле «Динамо»га эркин агент сифатида ўтди. Сўнгги икки мавсумда у клуби сафида 45 ўйинда майдонга тушиб, битта голга муаллифлик қилган», — дейилади хабарда.
Аввалроқ «Динамо»нинг Дубай йиғинидаги дастлабки ўртоқлик ўйини Россиянинг 10 карра чемпиони «Зенит»га қарши бўлиб ўтиши маълум қилинганди.

Клуб «Динамо» из Самарканда пополнил свои ряды французским футболистом Махамаду Дембеле. Об этом сообщила пресс-служба клуба.
«Махамаду Дембеле — игрок «Динамо». В преддверии нового футбольного сезона 2026 года к команде «Динамо» присоединился очередной новый игрок.
«Динамо» ПФК сообщает о достижении официального соглашения с 26-летним центральным защитником из Франции Махамаду Дембеле. Подписан однолетний контракт между Дембеле и самаркандским клубом.
Махамаду Дембеле является воспитанником футбольной академии «ПСЖ» и защищал цвета парижского клуба, а также молодежных сборных Франции U-16, U-18, U-20, U-21. Кроме того, в предыдущие годы он защищал честь клубов Франции «Труа», Бельгии «Серен Юнайтед», Албании «Тирана».
Дембеле перешёл в «Динамо» на правах свободного агента. В последние два сезона он сыграл 45 матчей в составе клуба и забил один гол», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что первая товарищеская игра «Динамо» на сборе в Дубае пройдёт против 10-кратного чемпиона России «Зенита» подробности здесь.