«Динамо»нинг Дубай иккинчи йиғинидаги илк рақиби маълум. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«Янги мавсумга пухта тайёргарлик кўраётган «Динамо» жамоаси 6 феврал кунидан Бирлашган Араб Амирликларида иккинчи хориж йиғинига киришади.
Вадим Абрамов бош мураббийлигидаги «Динамо» жамоасининг Дубай йиғинидаги дастлабки ўртоқлик ўйини Россиянинг 10 карра чемпиони «Зенит»га қарши бўлиб ўтади. Учрашув 9 феврал куни Абу-Даби шаҳрида ўтказилиши белгиланган.
Самарқанд жамоаси январ ойидаги 1-йиғинда Абу-Дабида Москванинг ЦСКА клубини мағлуб (4:3) этгач, бу сафар Санкт-Петербург жамоаси билан ўйин борасида келишувга эришди. Қайд этиш лозим, Вадим Абрамов ва Сергей Семак шогирдлари сўнгги 2 йилда иккинчи бор тўқнаш келишмоқда.
Аввалги ўйин ҳам 2024 йил Абу-Дабида бўлиб ўтганди. Тез орада жамоамизнинг йиғин доирасидаги барча рақиблари ҳақида маълумот берамиз», — дейилади хабарда.

Самаркандцы выйдут на поле против 10-кратного чемпиона России "Зенита" 9 февраля.
Команда "Динамо", которая тщательно готовится к новому сезону, с 6 февраля начнёт второй зарубежный сбор в Объединённых Арабских Эмиратах.
Первый товарищеский матч команды "Динамо" под руководством главного тренера Вадима Абрамова на сборе в Дубае состоится против 10-кратного чемпиона России "Зенита". Встреча запланирована на 9 февраля в городе Абу-Даби.
Самаркандская команда, одержав победу над московским клубом ЦСКА на январском сборе в Абу-Даби (4:3), в этот раз договорилась об игре с командой из Санкт-Петербурга. Стоит отметить, что воспитанники Вадима Абрамова и Сергея Семака встречаются во второй раз за последние 2 года.
Предыдущая игра также прошла в Абу-Даби в 2024 году. Скоро мы предоставим информацию обо всех соперниках нашей команды на сборе», — говорится в сообщении.