Айни дақиқаларда Давлат раҳбари мундиалга йўл оладиган футболчиларимиз билан учрашув ўтказмоқда.
Айни пайтда Президент Шавкат Мирзиёев футбол бўйича Ўзбекистон миллий жамоаси билан учрашув ўтказмоқда.
Давлатимиз раҳбари катта футбол байрами – АҚШ, Мексика ва Канада майдонларида бўладиган жаҳон чемпионати олдидан барчани қутлади.
«Биз бу кунларни бутун халқимиз, футбол ишқибозлари билан 34 йил кутдик. Шу маънода, футболчиларимизни Ўзбекистон тарихида янги саҳифа очган замонамиз қаҳрамонлари деб айтсак арзийди.
Чунки улар ҳар бир ўйинга юқори тайёргарлик кўриб, юксак масъулият, ватанпарварлик руҳи билан фақат ғалаба учун майдонга тушди. Халқимизга олам-олам қувонч бағишлади.
Тўғрисини айтсам, мундиал йўлланмаси қўлга киритилган куни кўзимга уйқу келмади. Барча юртдошларимиз каби мен ҳам ич-ичимдан қувондим, байрам қилдим.
Фурсатдан фойдаланиб, майдонда жасорат ва маҳорат кўрсатган футболчиларимизга, уларни тарбиялаб, вояга етказган ота-оналари, устоз ва мураббийларига ташаккур изҳор этаман», - деди давлатимиз раҳбари.

«Наш народ и футбольные болельщики ждал эти дни 34 года» – Шавкат Мирзиёев
В эти минуты Глава государства встречается с нашими футболистами, отправляющимися на чемпионат мира.
Фото: President.uz
В настоящее время Президент Шавкат Мирзиёев проводит встречу с национальной сборной Узбекистана по футболу.
Глава нашего государства поздравил всех с большим футбольным праздником — предстоящим чемпионатом мира, который пройдет на полях США, Мексики и Канады.
«Мы ждали эти дни с нашим народом и футбольными болельщиками 34 года. В этом смысле, можно сказать, что наши футболисты — герои нашего времени, открывшие новую страницу в истории Узбекистана.
Потому что они выходили на каждую игру с высокой подготовкой, с духом ответственности и патриотизма, играя только на победу. Они подарили нашему народу огромное количество радости.
Честно говоря, в день, когда была завоевана путевка на чемпионат мира, я не мог уснуть. Как и все наши сограждане, я тоже был рад и праздновал.
Пользуясь случаем, выражаю благодарность нашим футболистам за проявленное на поле мужество и мастерство, их родителям, воспитавшим их, а также наставникам и тренерам», - сказал наш глава государства.