ЖЧ-2026 старт олмоқда: барча ўйинларни iTV иловаси орқали томоша қилиш мумкин
Бу футбол тарихидаги энг йирик мундиал бўлиб, илк бор турнирда 48 та терма жамоа иштирок этади ва мухлисларни бир ой давомида жами 104 та учрашув кутмоқда.
Турнирнинг очилиш баҳсида Мексика терма жамоаси Жанубий Африка Республикасига қарши майдонга тушади.
Жаҳон чемпионати давомида барча учрашувлар iTV платформасида жонли эфирда намойиш этилади. Мухлислар ўйинларни смартфон, планшет, Smart TV, компьютер ва бошқа қурилмалар орқали томоша қилишлари мумкин.
Турнир муносабати билан iTV иловасида махсус SPORT бўлими ҳам ишга туширилди. Ушбу бўлимда Жаҳон чемпионатига оид барча материаллар бир жойга жамланган:
1. Ўйинлар жадвали
2. Турнир жадваллари
3. Гуруҳлар ҳақида маълумотлар
4. Натижалар ва статистика
5. Спорт янгиликлари
Бу эса мухлисларга чемпионатдаги энг муҳим воқеаларни кузатиб боришни янада қулайлаштиради.
Жаҳон чемпионати-2026нинг очилиш ўйини ва турнирнинг барча қолган учрашувларини iTV орқали томоша қилинг ва футбол байрамини биз билан бирга кузатиб боринг.

ЧМ-2026 стартует: все матчи можно смотреть через приложение iTV
Это будет крупнейший мундиаль в истории футбола, впервые в турнире примут участие 48 национальных сборных, а болельщиков ждет 104 матча в течение месяца.
В стартовом матче турнира сборная Мексики выйдет на поле против сборной Южно-Африканской Республики.
Все матчи чемпионата мира будут транслироваться в прямом эфире на платформе iTV. Болельщики смогут смотреть игры на смартфонах, планшетах, Smart TV, компьютерах и других устройствах.
К турниру в приложении iTV запущен специальный раздел SPORT и он досупен по ссылке. В этом разделе собраны все материалы о чемпионате мира:
1. Расписание матчей
2. Турнирные таблицы
3. Информация о группах
4. Результаты и статистика
5. Спортивные новости
Это сделает еще более удобным для болельщиков отслеживание самых важных событий чемпионата.
Смотрите открытие чемпионата мира-2026 и все оставшиеся матчи через iTV и следите за футбольным праздником вместе с нами.