Витсел: «Шунчаки завқ олиш учун қўлимдан келган ҳамма ишни қиламан»
Белгия миллий жамоаси яримҳимоячиси Аксел Витсел Жаҳон чемпионати-2026 мусобақасида ннималар кутаётганини айтиб ўтди. Мундиал 11 июндан 19 июлгача АҚШ, Канада ва Мексикада ўтказилиши режалаштирилган.
Маълумот учун, хавбек 2008 йилдан буён миллий шарафини ҳимоя қилиб келади.
«Бу жаҳон чемпионатини мен биринчи бор иштирок этаётгандай қабул қиламан, чунки у мен учун охиргиси бўлади. Шунчаки завқ олиш учун қўлимдан келган ҳамма ишни қиламан. Фақат ўйинлар ҳақида эмас, балки машғулотлар ва жамоадошларим билан бирга ўтказиладиган вақт ҳақида ҳам гапиряпман, бу вақт тўрт ҳафтадан ортиқ бўлади.
Назаримда, жамоада мувозанат сақлаш, янги авлод ва катта авлоднинг уйғунлигини таъминлаш муҳим. Ва тўғри кайфият ҳам муҳим. Менинг авлодимдаги ўйинчилар ёш футболчиларга ёрдам бериш учун миллий жамоада, жаҳон чемпионатида тажрибага эга бўлиш доимо муҳим», — дейди Витсел Tribal Football Flashscore'га берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Белгия миллий жамоаси Миср, Эрон ва Янги Зеландия жамоалари билан рўбарў келади.

Витсель: «Я сделаю всё, что в моих силах, чтобы просто получить удовольствие»
Полузащитник сборной Бельгии Аксель Витсель поделился ожиданиями от чемпионата мира-2026. Мундиаль планируется провести с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике.
Для справки, хавбек защищает национальные цвета с 2008 года.
«Я воспринимаю этот чемпионат мира так, словно участвую впервые, потому что для меня он будет последним. Я сделаю всё, что в моих силах, чтобы просто получить удовольствие. И я говорю не только об играх, но и о тренировках и времени, проведённом с товарищами по команде, это будет дольше четырёх недель.
На мой взгляд, важно сохранять баланс в команде, обеспечивать гармонию между новым и старым поколением. И правильный настрой тоже важен. Для моего поколения всегда было важно иметь опыт работы в национальной сборной и на чемпионате мира, чтобы помочь молодым футболистам», — сказал Витсель в интервью Tribal Football Flashscore.
Напомним, в групповом этапе ЧМ-2026 сборная Бельгии встретится с командами Египта, Ирана и Новой Зеландии.