Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони Лионел Мессининг жисмоний ҳолати ва унинг Исландияга қарши ўртоқлик ўйинидаги иштироки ҳақида гапирди.
Мутахассиснинг таъкидлашича, 38 ёшли ҳужумчи бўлажак назорат баҳсида майдонга тушади, бироқ унинг қанча вақт ўйнаши ҳозирча номаълум.
«Лео ўйнайди. Аммо унинг неча дақиқа майдонда бўлишини аниқ айта олмайман. Бу масалани машғулотлардан кейин муҳокама қиламиз.
Биз барча хавфларнинг олдини олишимиз керак. Якуний қарор кейинроқ қабул қилинади», — деди Скалони ESPN нашрига.
Қайд этилишича, Месси Аргентина миллий жамоаси йиғинига мушакдаги ноқулайлик билан етиб келган.
Эслатиб ўтамиз, амалдаги жаҳон чемпионлари 2026 йилги мундиалда ҳам бош соврин учун асосий даъвогарлардан бири сифатида кўрилмоқда.
Маълумот учун, Аргентина миллий жамоаси Жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичида Австрия, Жазоир ва Иордания миллий жамоаларига қарши баҳс олиб боради.

Ожидается, что капитан Аргентины выйдет на поле в матче против Исландии.
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони рассказал о физическом состоянии Лионеля Месси и его участии в товарищеском матче против Исландии.
По словам специалиста, 38-летний нападающий выйдет на поле в предстоящем контрольном матче, однако сколько времени он проведет на поле, пока неизвестно.
«Лео сыграет. Но сколько минут он будет находиться на поле, я не могу точно сказать. Мы обсудим этот вопрос после тренировок.
Нужно предотвратить любые риски. Окончательное решение будет принято позже», — заявил Скалони изданию ESPN.
Отмечается, что Месси прибыл в расположение сборной Аргентины с дискомфортом в мышцах.
Напомним, что действующие чемпионы мира рассматриваются как одни из главных претендентов на главный трофей и в чемпионате мира 2026 года.
Для справки, сборная Аргентины в групповом этапе чемпионата мира сыграет против сборных Австрии, Алжира и Иордании.