«Реал» Алварес учун 150 млн евро таклиф қилди
«Реал» футбол клуби бугунги директорлар кенгаши йиғилиши натижаларига кўра, «Атлетико»га Хулиан Альвареснинг ҳуқуқлари учун 150 миллион евро миқдорида таклиф юборганини эълон қилади.
Таклифни кўриб чиқиб «Атлетико» икки клуб ўртасидаги ижобий муносабатлар доирасида амалга оширилганини қайд этган ҳолда миннатдорлик билдирди, бироқ футболчининг товон пули (клаусула) бандига ишора қилиб, уни рад этди», – дейилади «қироллик» клуби баёнотида.
Эслатиб ўтамиз, 4 июн куни Мадрид клуби президенти Флорентино Перес 9 июн куни футболчини 150 миллион евро эвазига сотиб олиш бўйича таклиф киритишини маълум қилганди.

Клуб «Реал» официально предложил 150 миллионов евро за аргентинского нападающего Хулиана Альвареса.
«Футбольный клуб «Реал», по результатам сегодняшнего заседания совета директоров, объявляет о предложении «Атлетико» 150 миллионов евро за права на Хулиана Альвареса.
Рассмотрев предложение, «Атлетико» выразил благодарность, отметив, что оно сделано в рамках позитивных отношений между двумя клубами, но отклонил его, ссылаясь на пункт о выкупной сумме игрока (клаусула)», – говорится в заявлении «королевского» клуба.
Напомним, 4 июня президент мадридского клуба Флорентино Перес объявил о намерении сделать предложение о покупке игрока за 150 миллионов евро 9 июня.