Жозе Моуринио яқин кунларда расман Мадриднинг «Реал» клуби бош мураббийига айланиши мумкин.
Аввалроқ Флорентино Перес президентлик сайловларидаги ғалабасидан сўнг Моуринёнинг «қироллик клуби» бош мураббийи этиб тайинланишини маълум қилганди.
Эслатиб ўтамиз, Моуринио 2010–2013 йилларда ҳам «Реал»ни бошқарган. Унинг қўл остида мадридликлар Испания чемпионати, Испания Кубоги ва Испания Суперкубогида ғолиб чиққан.
Ўтган мавсум «Реал» бирорта ҳам соврин қўлга кирита олмади. Мавсумнинг биринчи қисмида жамоани Хаби Алонсо бошқарган бўлса, унинг январдаги истеъфосидан кейин бош мураббийлик вазифасини Алваро Арбелоа бажарган.

Жозе Мауриньо в ближайшие дни может официально стать главным тренером мадридского «Реала».
По сообщению инсайдера Фабрицио Романо, португальский специалист прибудет в Мадрид 9 июня. Его официальное представление запланировано на 10 июня.
Ранее Флорентино Перес после победы на президентских выборах объявил о назначении Мауриньо главным тренером «королевского клуба».
Напомним, Мауриньо уже возглавлял «Реал» с 2010 по 2013 годы. Под его руководством мадридцы выиграли чемпионат Испании, Кубок Испании и Суперкубок Испании.
В прошлом сезоне «Реал» не завоевал ни одного трофея. В первой половине сезона команду возглавлял Хаби Алонсо, а после его отставки в январе обязанности главного тренера исполнял Альваро Арбелоа.