«Манчестер Сити» яримҳимоячи Дивине Мукаса билан янги шартнома имзолади. Бу ҳақда расмий сайти хабар берди.
Қайд этилишича, «шаҳарликлар» 18 ёшли хавбек билан 2030 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган битим имзолади.
Мукаса 2023 йилда «Сити» академиясига келиб қўшилган. Якунланган мавсумда асосий жамоа сафида 6 та беллашувда майдонга тушди. Мавсумнинг иккинчи ярмини «Лестер»да ижара асосида ўтказиб, Чемпионшип доирасида 15 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 3 та ассистни қайд этди.
«Унинг меҳнатсеварлиги, камтарлиги ва улкан салоҳиятга эга эканлигини кўрдик», — деди клуб спорт директори Уго Виана.

Мукаса присоединился к академии «Сити» в 2023 году.
«Манчестер Сити» подписал новый контракт с полузащитником Дивине Мукаса. Об этом сообщается на официальном сайте клуба.
Как отмечается, «горожане» заключили соглашение с 18-летним хавбеком, рассчитанное до лета 2030 года.
Мукаса присоединился к академии «Сити» в 2023 году. В завершившемся сезоне он вышел на поле в составе основной команды в 6 матчах. Вторую половину сезона провел в аренде в «Лестере», где в рамках Чемпионшипа принял участие в 15 играх, забил 2 гола и отдал 3 результативные передачи.
«Мы увидели его трудолюбие, скромность и огромный потенциал», — сказал спортивный директор клуба Уго Виана.