Нидерландиялик ҳимоячи 2030 йилгача Мадрид клубида тўп тепади.
«Интер» ҳимоячиси Дензел Думфрис расман Мадриднинг «Реал» клубига кўчиб ўтди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо маълум қилди.
Манба хабарига кўра, футболчи ўтган ҳафта тиббий кўрикдан муваффақиятли ўтган ва шундан сўнг янги клуби билан расмий шартнома имзолаган.
Қайд этилишича, Думфрис билан тузилган битим 2030 йилнинг июн ойига қадар амал қилади. Шундай қилиб, нидерландиялик футболчи «Реал» билан тўрт йиллик шартномага эга бўлди.
Трансфер натижасида Миланинг «Интер» клуби 20 миллион евро миқдорида маблағ олади.
Маълумот учун, Думфрис сўнгги йилларда «Интер»нинг асосий футболчиларидан бири бўлиб, жамоа сафида А Серия ва Европа Чемпионлар лигаси мусобақаларида муваффақиятли иштирок этган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ «Реал» марказий ҳимоячи Ибраима Конате билан ҳам 2030 йилгача мўлжалланган шартнома имзолаганди.

Нидерландский защитник будет выступать за мадридский клуб до 2030 года.
Защитник «Интера» Дензел Думфрис официально перешел в мадридский «Реал». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, футболист успешно прошёл медицинское обследование на прошлой неделе и после этого подписал официальный контракт с новым клубом.
Отмечается, что соглашение с Думфрисом рассчитано до июня 2030 года. Таким образом, нидерландский футболист получил контракт на четыре года с «Реалом».
В результате трансфера миланский клуб «Интер» получит 20 миллионов евро.
Для справки, в последние годы Думфрис был одним из основных игроков «Интера», успешно выступая в Серии А и Лиге чемпионов УЕФА.
Напомним, ранее «Реал» также подписал контракт до 2030 года с центральным защитником Ибраимой Конате.