Мадрид клуби лондонликларининг аргентиналик футболчисига жиддий равишда қизиқиш билдирмоқда.
Манба маълумотига кўра, испан гранди вакиллари 25 ёшли аргентиналик жаҳон чемпионини узоқ вақтдан буён кузатишмоқда. Футболчининг ўзи ҳам янги таклифларни кўриб чиқишга тайёр эканлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.
Клуб президентлигига қайта сайлангач, Флорентино Перес трансфер бозорида фаол ҳаракатларни амалга оширишни ният қилган. «Челси» вазиятни синчковлик билан кузатмоқда ва Мадридликлар яримҳимоячи бўйича расмий таклиф юборишини кутмоқда.
Таъкидланишича, Лондон клуби вице-сардорини 140 миллион еврога баҳоламоқда. Аммо у билан хайрлашишга унчалик ошиқаётгани йўқ ва агар муносиб таклиф бўлмаса, Фернандесни таркиб олиб қолишга ҳам мутлақ қарши эмас.
Аргентиналикнинг «Челси» билан шартномаси 2032 йил ёзигача амал қилади. Аввалроқ, Фернандес атрофидаги вазиятни «Пари Сен-Жермен» ва «Манчестер Сити» ҳам кузатаётгани ҳақида ёзилган эди.

Об этом сообщил Daily Mail.
По информации источника, представители испанского гранда уже давно следят за 25-летним аргентинским чемпионом мира. Сообщалось, что сам футболист также готов рассматривать новые предложения.
После переизбрания на пост президента клуба, Флорентино Перес намерен активно действовать на трансферном рынке. «Челси» внимательно следит за ситуацией и ожидает, что мадридцы сделают официальное предложение по полузащитнику.
Сообщается, что лондонский клуб оценивает своего вице-капитана в 140 миллионов евро. Однако они не спешат с ним расставаться и не против оставить Фернандеса в составе, если не поступит достойное предложение.
Контракт аргентинца с «Челси» действует до лета 2032 года. Ранее сообщалось, что за ситуацией вокруг Фернандеса также следят «Пари Сен-Жермен» и «Манчестер Сити».