Артета «Арсенал» раҳбариятидан Винисиусни сотиб олишни сўради
Футболчи якунланган мавсумда 53 та ўйинда иштирок этиб, 22 та гол урди ва 14 та ассист амалга оширган.
«Реал» вингери Винисиус Жуниор «Арсенал» қизиқишлари доирасига тушган. Бу ҳақда The Touchline хабар берди.
Маълум қилинишича, «қироллик клуби» юлдузини сотиб олишни шахсан Микел Артетанинг ўзи лондонликлар раҳбариятидан сўраган. Испаниялик мутахассис «қаймоқранглилар» вингерини «тўпчилар» ҳужум чизиғида етишмаётган муҳим бўғин деб билади.
Якунланган мавсум 25 ёшли футболчи барча мусобақаларда 53 та ўйинда иштирок этиб, 22 та гол урди ва 14 та ассист амалга оширган. Transfermarkt портали уни 140 миллион еврога баҳоламоқда.

Артета попросил руководство «Арсенала» приобрести Винисиуса
Футболист принял участие в 53 матчах за завершившийся сезон, забив 22 гола и сделав 14 результативных передач.
Вингер «Реала» Винисиус Жуниор попал в сферу интересов «Арсенала». Об этом сообщает The Touchline.
Сообщается, что лично Микель Артета попросил руководство лондонцев приобрести звезду «королевского клуба». Испанский специалист считает, что вингер «сливочных» является недостающим звеном в линии атаки «канониров».
В завершившемся сезоне 25-летний футболист принял участие во всех турнирах в 53 матчах, забив 22 гола и сделав 14 результативных передач. Портал Transfermarkt оценивает его в 140 миллионов евро.
Ранее сообщалось, что «Реал» и Винисиус достигли соглашения по новому контракту по данным источника.