Узбек O'zbek
Yevropa ligasida 2-saralash bosqichi yakunlandi. Qozog‘istonning uch klubidan ikkitasi kurashdan chiqdi
Juma, 02 Avgust
1700

Yevropa ligasida ikkinchi saralash bosqichi ortda qoldi.

Bu bosqichdan kuchli beshlik chempionatlaridan bittadan vakil kurashga qo‘shildi va ularning beshalasi ham keyingi raundga o‘tdi. Qozog‘istonning uchta klubidan faqat «Astana» 3-bosqichga chiqdi. Rus klublaridan Tulaning «Arsenal»i Bokuning «Neftchi» jamoasiga har ikki o‘yinda ham yutqazdi.

Ikkita juftlikda g‘olib penaltilar seriyasida aniqlandi, yana ikkita juftlikda safarda urilgan gol qoidasi amal qildi; uchta o‘yin taqdiri qo‘shimcha bo‘limlarda hal bo‘ldi.

Yevropa ligasi 2-saralash bosqichi
«Chempionlar yo‘li»

Tre Penne (San-Marino) – Suduva (Litva) 0:5, 0:5
Pyast (Polsha) – Riga (Latviya) 3:2, 1:2 (safarda urilgan gol qoidasi asosida «Riga» keyingi bosqichga chiqdi)
Partizani (Albaniya) – Sherif (Moldaviya) 0:1, 1:1
Ararat-Armaniston (Armaniston) – Linkoln Red Imps (Gibraltar) 2:0, 2:1
Valyur (Islandiya) – Ludogorets (Bolgariya) 1:1, 0:4
Slovan Bratislava (Slovakiya) – Ferronikeli (Kosovo Respublikasi) 2:1, 2:0
Santa-Koloma (Andorra) – Astana (Qozog‘iston) 0:0, 1:4
XB Torsxavn (Farer orollari) – Linfild (Shimoliy Irlandiya) 2:2, 0:1
Shkendiya (Shimoliy Makedoniya) – F91 Dyudelanj (Lyuksemburg) 1:2, 1:1

«Liga yo‘li»
Norchyoping (Shvetsiya) – Liyepaya (Latviya) 2:0, 1:0
Xapoel B-Sh (Isroil) – Qayrat (Qozog‘iston) 2:0, 1:1
Arsenal (Tula, Rossiya) – Neftchi (Ozarboyjon) 0:1, 0:3
Espanol (Ispaniya) – Styarnan (Islandiya) 4:0, 3:1
DAK 1904 (Slovakiya) – Atromitos (Gretsiya) 1:2, 2:3
Xyougesunn (Norvegiya) – Shturm (Avstriya) 2:0, 1:2
AEK (Kipr) – Levski (Bolgariya) 3:0, 4:0
Legiya (Polsha) – KuPS (Finlyandiya) 1:0, 0:0
Utrext (Niderlandiya) – Zrinski (Bosniya va Gersegovina)    1:1, 1:2
Pyunik (Armaniston) – Yablonets (Chexiya) 2:1, 0:0
Lexiya (Polsha) – Brondbyu (Daniya) 2:1, 1:4
MOL Vidi (Vengriya) – Vaduts (Lixtenshteyn) 1:0, 0:2
Gabala (Ozarboyjon)  – Dinamo (Tbilisi, Gruziya) 0:2, 0:3
Yeni Malatyaspor (Turkiya) – Olimpiya (Sloveniya) 2:2, 1:0
Flora (Estoniya) – Ayntraxt (Germaniya) 1:2, 1:2
Domjale (Sloveniya) – Malmyo (Shvetsiya) 2:2, 2:3
Molde (Norvegiya) – Chukarichki (Serbiya) 0:0, 3:1
Chixura (Gruziya) – Aberdin (Shotlandiya) 1:1, 0:5
Gent (Belgiya) – Viitorul (Ruminiya) 6:3, 1:2
Buduchnost (Qoratog‘) – Zarya (Ukraina) 1:3, 0:1
SSKA (Sofiya, Bolgariya) – Osiyek (Xorvatiya) 1:0, 0:1 (pen. 4:3)
Torino (Italiya) – Debretsen (Vengriya) 3:0, 4:1
Lyutsern (Shveysariya) – KI Klaksvik (Farer orollari) 1:0, 1:0
Reyndjers (Shotlandiya) – Progres (Lyuksemburg) 2:0, 0:0
Ventspils (Latviya) – Gzira Yunayted (Malta) 4:0, 2:2
Strasbur (Fransiya) – Makkabi Xayfa (Isroil) 3:1, 1:2
Mlada Boleslav (Chexiya) – Ordabasi (Qozog‘iston) 1:1, 3:2
Shemrok Rovers (Irlandiya)    – Apollon (Kipr) 2:1, 1:3
AZ (Niderlandiya) – Xekken (Shvetsiya) 0:0, 3:0
Alashkert (Armaniston) – Styaua (Ruminiya) 0:3, 3:2
Lokomotiv (Plovdiv, Bolgariya) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 2:0, 1:3 (safarda urilgan gol qoidasi asosida «Lokomotiv» keyingi bosqichga chiqdi)
Vulverhempton (Angliya) – Kruseyders (Shimoliy Irlandiya) 2:0, 4:1
Aris (Gretsiya) – AEL (Kipr) 0:0, 1:0
Jeness (Lyuksemburg) – Vitoriya Gimaraynsh (Portugaliya) 0:1, 0:4
Gonved (Vengriya) – Universitatya (Ruminiya) 0:0, 0:0 (pen. 1:3)
Shaxtyor (Soligorsk, Belorussiya) – Esberg (Daniya) 2:0, 0:0
Konnax Kuey Nomads (Uels) – Partizan (Serbiya) 0:1, 0:3

Uchinchi bosqich juftliklari
Ilk uchrashuvlar 6-8 avgust, javob bahslari 13-15 avgust kunlari bo‘lib o‘tadi.

«Chempionlar yo‘li»
Suteska (Qoratog‘) – Linfild (Shimoliy Irlandiya)    
Makkabi (Tel-Aviv, Isroil) – Suduva (Litva)    
Ararat-Armaniston (Armaniston) – Saburtalo (Gruziya)    
Riga (Latviya) – XIK (Finlyandiya)
Ludogorets (Bolgariya) – Nyu-Seynts (Uels)
Sarayevo (Bosniya va Gersegovina) – BATE (Belorussiya)
F91 Dyudelanj (Lyuksemburg) – Nimme Kalyu (Estoniya)
Astana (Qozog‘iston) – Valletta (Malta)
Sherif (Moldaviya) – AIK (Shvetsiya)
Slovan (Bratislava, Slovakiya) – Dandolk (Irlandiya)

«Liga yo‘li»
Norchyoping (Shvetsiya) – Xapoel B-Sh (Isroil)    
Torino (Italiya) – Shaxtyor (Soligorsk, Belorussiya)    
Antverpen (Belgiya) – Viktoriya (Chexiya)    
Austriya (Avstriya) – Apollon (Kipr)
Feyenoord (Niderlandiya) –    Dinamo (Tbilisi, Gruziya)
Brondbyu (Daniya) – Braga (Portugaliya)
Molde (Norvegiya) – Aris (Gretsiya)
Lokomotiv (Plovdiv, Bolgariya) – Strasbur (Fransiya)
Tun (Shveysariya) – Spartak (Moskva, Rossiya)
Styaua (Ruminiya) – Mlada-Boleslav (Chexiya)
Pyunik (Armaniston) – Vulverhempton (Angliya)
Midtyullann (Daniya) – Reyndjers (Shotlandiya)
Mariupol (Ukraina) – AZ (Niderlandiya)
AEK (Kipr) – Gent (Belgiya)
Legiya (Polsha) – Atromitos (Gretsiya)
Xyougesunn (Norvegiya) – PSV (Niderlandiya)
Riyeka (Xorvatiya) – Aberdin (Shotlandiya)
Ventspils (Latviya) – Vitoriya Gimaraynsh (Portugaliya)
Vaduts (Lixtenshteyn) – Ayntraxt (Germaniya)
Partizan (Serbiya) – Yeni Malatyaspor (Turkiya)    
Malmyo (Shvetsiya) – Zrinski Mostar (Bosniya va Gersegovina)    
SSKA (Sofiya, Bolgariya) – Zarya (Ukraina)
Neftchi (Ozarboyjon) – Bney Ieguda (Isroil)
Lyutsern (Shveysariya) – Espanol (Ispaniya)
Sparta (Chexiya) – Trabzonspor (Turkiya)
Universitatya (Ruminiya) – AEK (Gretsiya)

Teglar

O'xshash yangiliklar

Tavsiya etamiz