Узбек O'zbek
RPL. «Zenit» «Dinamo»ni mag‘lub etdi, Ozmun to‘purarlar poygasida peshqadamga yaqinlashdi
Payshanba, 25 Aprel
2207

Rossiya Premer-ligasida 25-turning navbatdagi uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi.

Peshqadam «Zenit» o‘z maydonida «Dinamo»dan 2:0 hisobida ustun keldi. Gollardan birini o‘z nomiga yozgan hujumchi Sardor Ozmun piterliklar tarkibidagi 12-o‘yinida 9-golini urdi.

«Zenit»ning ta’qibchilari bo‘lgan Moskvaning boshqa ikki klubi – SSKA va «Lokomotiv» ham o‘z raqiblarini ikkita gol urgan holda mag‘lub etishdi: «harbiylar» o‘z maydonlarida autsayder «Anji»ni yengishdi (2:0), «temiryo‘lchilar» «Rostov» maydonidan g‘alaba (2:1) bilan qaytishdi.

Bu turda, shuningdek, «Axmat» maydonida durang (1:1) o‘ynab ochko yo‘qotgan, uch o‘yindan buyon g‘alaba qozona olmayotgan «Krasnodar» uchlikdagi o‘rnini SSKAga bo‘shatib berdi. Bugun bo‘lib o‘tadigan ikkita o‘yin bilan 25-turga yakun yasaladi.

Rossiya chempionati, 25-tur
24 aprel
Axmat – Krasnodar 1:1 (1:0, 0:1)
Gollar: 1:0 – 2 Semenov, 1:1 – 49, penalti Klasson.
Chetlatish: Martinovich (90, Krasnodar).

Rostov – Lokomotiv 1:2 (1:1, 0:1)
Gollar: 0:1 – 5 Farfan, 1:1 – 39, penalti Ionov, 1:2 – 83 Farfan.
Rostov – Pesyakov, Mevlya, Sigurdsson, Novoselsev, Logashov (Pliyev, 81), Popov, Gatskan, Zuyev, Chernov, Zaynutdinov (Glebov, 68), Ionov (Sigurdarson, 82).
Lokomotiv – Gilerme, Xevedes, Kverkveliya, Krыxovyak, Jemaletdinov, Tarasov, Barinov, Rыbus, Miranchuk, Miranchuk, Farfan (Eder, 90).
Ogohlantirishlar: Farfan (7), Miranchuk (20), Zaynutdinov (25), Gatskan (60), Glebov (77), Gilerme (90).

SSKA – Anji 2:0 (1:0, 1:0)
Gollar: 1:0 – 13 Biyol, 2:0 – 55 Sigurdsson.
SSKA – Akinfeyev, Nababkin, Vasin, Magnusson, Fernandes, Axmetov (ennikov, 46), Oblyakov, Sigurdsson (Ernandes, 69), Vlashich, Biyol, Chalov (Bistrovich, 84).

Rubin – Ufa 1:1 (0:1, 1:0)
Gollar: 0:1 – 45 Krugovoy, 1:1 – 71 Sorokin.

Zenit – Dinamo 2:0 (0:0, 2:0)
Gollar: 1:0 – 60 Dzyuba, 2:0 – 66 Azmun.
Zenit – Lunev, Smolnikov, Ivanovich, Rakitskiy, Jirkov, Rigoni (Musayev, 90), Ozdoyev, Barrios, Driussi (Shatov, 59), Azmun (Ernani, 76), Dzyuba.
Dinamo – Shunin, Xolmen, Shunich, Yevgenev, Kozlov, Yusupov (Joaozino, 70), Moskvichev, Sou, Morozov, Chernыx (Markov, 70), Panchenko (Lutsenko, 82).
Ogohlantirishlar: Panchenko (6), Sou (20), Barrios (52).

25 aprel
18:00. Yenisey – Orenburg
20:30. Krilya Sovetov – Ural

To‘purarlar jadvali:

Teglar

O'xshash yangiliklar

Tavsiya etamiz