Узбек O'zbek
Европа лигасида 2-саралаш босқичи якунланди. Қозоғистоннинг уч клубидан иккитаси курашдан чиқди
Жума, 02 Август
1847

Европа лигасида иккинчи саралаш босқичи ортда қолди.

Бу босқичдан кучли бешлик чемпионатларидан биттадан вакил курашга қўшилди ва уларнинг бешаласи ҳам кейинги раундга ўтди. Қозоғистоннинг учта клубидан фақат «Астана» 3-босқичга чиқди. Рус клубларидан Туланинг «Арсенал»и Бокунинг «Нефтчи» жамоасига ҳар икки ўйинда ҳам ютқазди.

Иккита жуфтликда ғолиб пенальтилар сериясида аниқланди, яна иккита жуфтликда сафарда урилган гол қоидаси амал қилди; учта ўйин тақдири қўшимча бўлимларда ҳал бўлди.

Европа лигаси 2-саралаш босқичи
«Чемпионлар йўли»

Тре Пенне (Сан-Марино) – Судува (Литва) 0:5, 0:5
Пяст (Польша) – Рига (Латвия) 3:2, 1:2 (сафарда урилган гол қоидаси асосида «Рига» кейинги босқичга чиқди)
Партизани (Албания) – Шериф (Молдавия) 0:1, 1:1
Арарат-Арманистон (Арманистон) – Линкольн Ред Импс (Гибралтар) 2:0, 2:1
Валюр (Исландия) – Лудогорец (Болгария) 1:1, 0:4
Слован Братислава (Словакия) – Ферроникели (Косово Республикаси) 2:1, 2:0
Санта-Колома (Андорра) – Астана (Қозоғистон) 0:0, 1:4
ХБ Торсхавн (Фарер ороллари) – Линфилд (Шимолий Ирландия) 2:2, 0:1
Шкендия (Шимолий Македония) – Ф91 Дюделанж (Люксембург) 1:2, 1:1

«Лига йўли»
Норчёпинг (Швеция) – Лиепая (Латвия) 2:0, 1:0
Хапоэль Б-Ш (Исроил) – Қайрат (Қозоғистон) 2:0, 1:1
Арсенал (Тула, Россия) – Нефтчи (Озарбойжон) 0:1, 0:3
Эспаньол (Испания) – Стьярнан (Исландия) 4:0, 3:1
ДАК 1904 (Словакия) – Атромитос (Греция) 1:2, 2:3
Хёугесунн (Норвегия) – Штурм (Австрия) 2:0, 1:2
АЕК (Кипр) – Левски (Болгария) 3:0, 4:0
Легия (Польша) – КуПС (Финляндия) 1:0, 0:0
Утрехт (Нидерландия) – Зриньски (Босния ва Герцеговина)    1:1, 1:2
Пюник (Арманистон) – Яблонец (Чехия) 2:1, 0:0
Лехия (Польша) – Брондбю (Дания) 2:1, 1:4
МОЛ Види (Венгрия) – Вадуц (Лихтенштейн) 1:0, 0:2
Габала (Озарбойжон)  – Динамо (Тбилиси, Грузия) 0:2, 0:3
Ени Малатьяспор (Туркия) – Олимпия (Словения) 2:2, 1:0
Флора (Эстония) – Айнтрахт (Германия) 1:2, 1:2
Домжале (Словения) – Мальмё (Швеция) 2:2, 2:3
Мольде (Норвегия) – Чукарички (Сербия) 0:0, 3:1
Чихура (Грузия) – Абердин (Шотландия) 1:1, 0:5
Гент (Бельгия) – Вииторул (Руминия) 6:3, 1:2
Будучность (Қоратоғ) – Заря (Украина) 1:3, 0:1
ЦСКА (София, Болгария) – Осиек (Хорватия) 1:0, 0:1 (пен. 4:3)
Торино (Италия) – Дебрецен (Венгрия) 3:0, 4:1
Люцерн (Швейцария) – КИ Клаксвик (Фарер ороллари) 1:0, 1:0
Рейнджерс (Шотландия) – Прогрес (Люксембург) 2:0, 0:0
Вентспилс (Латвия) – Гзира Юнайтед (Мальта) 4:0, 2:2
Страсбур (Франция) – Маккаби Хайфа (Исроил) 3:1, 1:2
Млада Болеслав (Чехия) – Ордабаси (Қозоғистон) 1:1, 3:2
Шемрок Роверс (Ирландия)    – Аполлон (Кипр) 2:1, 1:3
АЗ (Нидерландия) – Хеккен (Швеция) 0:0, 3:0
Алашкерт (Арманистон) – Стяуа (Руминия) 0:3, 3:2
Локомотив (Пловдив, Болгария) – Спартак (Трнава, Словакия) 2:0, 1:3 (сафарда урилган гол қоидаси асосида «Локомотив» кейинги босқичга чиқди)
Вулверҳэмптон (Англия) – Крусейдерс (Шимолий Ирландия) 2:0, 4:1
Арис (Греция) – АЕЛ (Кипр) 0:0, 1:0
Женесс (Люксембург) – Витория Гимарайнш (Португалия) 0:1, 0:4
Гонвед (Венгрия) – Университатя (Руминия) 0:0, 0:0 (пен. 1:3)
Шахтёр (Солигорск, Белоруссия) – Эсбьерг (Дания) 2:0, 0:0
Коннах Куэй Номадс (Уэльс) – Партизан (Сербия) 0:1, 0:3

Учинчи босқич жуфтликлари
Илк учрашувлар 6-8 август, жавоб баҳслари 13-15 август кунлари бўлиб ўтади.

«Чемпионлар йўли»
Сутьеска (Қоратоғ) – Линфилд (Шимолий Ирландия)    
Маккаби (Тель-Авив, Исроил) – Судува (Литва)    
Арарат-Арманистон (Арманистон) – Сабуртало (Грузия)    
Рига (Латвия) – ХИК (Финляндия)
Лудогорец (Болгария) – Нью-Сейнтс (Уэльс)
Сараево (Босния ва Герцеговина) – БАТЭ (Белоруссия)
Ф91 Дюделанж (Люксембург) – Нимме Калью (Эстония)
Астана (Қозоғистон) – Валлетта (Мальта)
Шериф (Молдавия) – АИК (Швеция)
Слован (Братислава, Словакия) – Дандолк (Ирландия)

«Лига йўли»
Норчёпинг (Швеция) – Хапоэль Б-Ш (Исроил)    
Торино (Италия) – Шахтёр (Солигорск, Белоруссия)    
Антверпен (Бельгия) – Виктория (Чехия)    
Аустрия (Австрия) – Аполлон (Кипр)
Фейеноорд (Нидерландия) –    Динамо (Тбилиси, Грузия)
Брондбю (Дания) – Брага (Португалия)
Мольде (Норвегия) – Арис (Греция)
Локомотив (Пловдив, Болгария) – Страсбур (Франция)
Тун (Швейцария) – Спартак (Москва, Россия)
Стяуа (Руминия) – Млада-Болеслав (Чехия)
Пюник (Арманистон) – Вулверҳэмптон (Англия)
Мидтьюлланн (Дания) – Рейнджерс (Шотландия)
Мариуполь (Украина) – АЗ (Нидерландия)
АЕК (Кипр) – Гент (Бельгия)
Легия (Польша) – Атромитос (Греция)
Хёугесунн (Норвегия) – ПСВ (Нидерландия)
Риека (Хорватия) – Абердин (Шотландия)
Вентспилс (Латвия) – Витория Гимарайнш (Португалия)
Вадуц (Лихтенштейн) – Айнтрахт (Германия)
Партизан (Сербия) – Ени Малатьяспор (Туркия)    
Мальмё (Швеция) – Зриньски Мостар (Босния ва Герцеговина)    
ЦСКА (София, Болгария) – Заря (Украина)
Нефтчи (Озарбойжон) – Бней Иегуда (Исроил)
Люцерн (Швейцария) – Эспаньол (Испания)
Спарта (Чехия) – Трабзонспор (Туркия)
Университатя (Руминия) – АЕК (Греция)

Теглар

Ўхшаш янгиликлар

Тавсия этамиз