Белгиянинг март ойидаги ўйинлар учун таркиби эълон қилинди — Куртуа 2023 йилнинг ёзидан сўнг чақирув олди
Дарвозабон Тибо Куртуа 2023 йилнинг ёзидан сўнг илк бор Белгия миллий жамоасига чақирилди. У аввалги мурабббий Доменико Тедеско билан келишмовчилик сабабли таркибдан тушиб қолганди.
Руди Гарсия шогирдларини 20 ва 23 март кунлари Миллатлар лигаси доирасида Украинага қарши баҳслар кутмоқда.
Дарвозабонлар: Тибо Куртуа («Реал»), Сен Ламменс («Антверпен»), Матц Зелс («Ноттингҳем Форест»), Мартен Вандевордт («Лейпциг»).
Ҳимоячилар: Тимоти Кастан, Зено Дебаст («Спортинг»), Максим де Кейпер («Брюгге»), Кони де Винтер («Женоа»), Ваут Фас («Лестер»), Брандон Мехеле («Брюгге»), Тома Мене («Лилл»), Артюр Теате («Айнтрахт»).
Яримҳимоячилар: Кевин де Брюйне («Манчестер Сити»), Бриан Хейнен («Генк»), Жорти Мокио («Аякс»), Николас Раскин («Рейнжерс»), Юри Тилеманс («Астон Вилла»), Ханс Ванакен («Брюгге»)
Ҳужумчилар: Шарл де Кетеларе («Аталанта»), Жереми Доку («Манчестер Сити»), Малик Фофана («Лион»), Ромелу Лукаку («Наполи»), Доди Лукебакио («Севилья»), Лои Опенда («Лейпциг»), Алексис Салемакерс («Рома»), Леандро Троссард («Арсенал»).